Komôrkové plexisklo Plexiglas®

Komôrkové dosky Plexiglas sú presvetľovacie, tepelne izolačné a veľmi odolné dosky proti poveternostným vplyvom, vyrobené z modifikovaného, húževnatého Akrylátu s vynikajúcou odolnosťou proti nárazu ( polymethylmethacrylát, PMMA ). Používajú sa prevažne pre presklievanie v privátnej a priemyselnej oblasti, kde je požadovaná mimoriadna robustnosť, pevnosť, odolnosť proti nárazu a krúpom s nízkymi nákladmi na konštrukciu.

Oproti už osvedčenej jednostrannej vrstve NO DROP používanej pri komôrkových dosách je ALLTOP opatrený touto úpravou na obidvoch stranách aj vo vnútri komôrok.

  • Odolnosť proti rozbitiu pri transporte, manipulácii a montáži
  • Odolnosť proti krúpom ( 10 ročná záruka )

Úprava NO DROP:

Táto jednostranná úprava pri namontovaní smerom hore poskytuje tú výhodu, že sa vonkajšia strana dosky vďaka úprave NO DROP pri vlhkom počasí lepšie čistí a rýchlejšie vysychá. Pri namontovaní smerom dole sa netvoria na vnútornej strane kvapky, vzniknutý kondenzát je rozprestretý vo filme a nemôže odkvapkávať.

Vrstva No Drop je počas výroby pokrytá ochranným povlakom, ktorý sa zmyje vzniknutým kondenzátom alebo dažďom. Potom je No Drop aktivovaný. Ochranný povlak sa dá tiež odstrániť vodou a hubkou na umývanie alebo ostriekaním.

 

Vlastnosti :

  • Vynikajúca svetelná priepustnosť : 91 % ( pre porovnanie so štandardným dvojstenným presklením) 75 - 86 %
  • Neviditeľný kondenzát: kondenzát je rozprestretý vo filme a vďaka tejto úprave je prakticky neviditeľný.
  • Netvoria sa kvapky: nedochádza ku odkvapkávaniu vzniknutého kondenzátu do vnútorného priestoru a vonkajšia strana sa vplyvom dažďa lepšie čistí, rýchlejšie vysychá a poskytuje číry vzhľad presklenia.
  • Úspora energie: vysoká svetelná priepustnosť znamená väčšiu priestupnosť energie, čo znižuje náklady na vykurovanie vnútorného priestoru.
  • Priestupnosť UV žiarenia: viacej svetla a priestupnosť UV žiarenia podporuje rast rastlín.
  • 10 ročná záruka: je poskytovaná na svetelnú priepustnosť, pevnosť a tuhosť podľa pravidiel výrobcu.