Polykarbonát Makrolon ® multi UV IQ Relax

Pravá inteligencia sa ukáže až pri riešení problému. Je jedno aké počasie je vonku, vo vnútri je vždy príjemne. Hľadáte dosku, ktorá Vás ochráni cez slnečné dni pred silným žiarením a pred intenzívnym prehrievaním priestoru? Alebo radšej dosku, ktorá má v zime vynikajúce izolačné vlastnosti a tým šetrí náklady na vykurovanie? Možno by ste chceli radšej dosku, ktorá dosahuje vynikajúcej priestupnosti svetla a zaistí neoslňujúce presvetlenie priestoru. Alebo dosku s odolnosťou proti krúpom ( záruka 10 rokov ) a so samočistiacim efektom.

Našťastie si teraz môžete vybrať typ dosiek Makrolon multi UV IQ Relax. Tieto nové, jedinečné polykarbonátové dosky majú vyššie uvedené vlastnosti a tým spĺňajú všetky požiadavky a želania zákazníkov. Vďaka svojej inteligentnej povrchovej úprave sa dokážu automaticky prispôsobiť vonkajším klimatickým podmienkam a starajú sa nielen pri oblačnosti ale aj v slnečné dni o príjemné a útulné prostredie vnútorného priestoru. Okrem toho presviedčajú mimoriadne vysokou tuhosťou a príjemným vzhľadom. Ich nízka hmotnosť dovoľuje veľkoplošné presklenie ( menej podpier ) a význačne tak znižujú náklady na konštrukciu. Nový Makrolon multi UV IQ Relax je navyše samozrejme odolný proti poveternostným vplyvom, jednoducho sa inštaluje a vykazuje vynikajúcu odolnosť proti ohňu.

Tieto viacstenné polykarbonátové dosky sú opatrené špeciálnou úpravou, v ktorej je ukrytá inteligencia týchto dosiek.

Testovanie polykarbonátu Makrolon ® multi UV IQ Relax:

Vlastnosti týchto nových dosiek boli zistené na základe rôznych testov. Pozoruhodné je správanie týchto dosiek pri meniacich sa klimatických podmienkach v porovnaní s obvyklými doskami. Priebeh vnútornej teploty na príklade nevetranej a nevyvykurovanej zimnej záhrady.

 Polykarbonát Makrolon multi UV IQ Relax odráža slnečné žiarenie  Polykarbonát Makrolon multi UV IQ Relax prispôsobenie klimatickým podmienkam

Dosky odrážajú slnečné žiarenie a redukujú nárast teploty vnútorného priestoru o viacej ako 46%.

Výsledok: príjemná teplota vo vnútri priestoru.

Dosky sú schopné prispôsobiť sa klimatickým podmienkam, pri oblačnosti pôsobia izolačné vlastnosti.

Výsledok: príjemná teplota vo vnútri priestoru.

 

Test dokázal, že Makrolon multi UV "IQ Relax" spája vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti komôrkových dosiek Makrolon s vlastnosťou odrážať tepelné slnečné žiarenie a tým znížiť prehrievanie priestoru pod doskou.

Vlastnosti:

 • vysoký index selektivity
 • vysoká priestupnosť svetla
 • vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
 • jednoduchá montáž vďaka nízkej hmotnosti
 • neoslnivé osvetlenie priestoru

Typy dosiek dodávaných s úpravou IQ Relax:

 • Makrolon multi UV 4/10-6 IQ Relax
 • Makrolon multi UV 6/16-20 IQ Relax
 • Makrolon multi UV 5M/25-20 IQ Relax

Typy dosiek dodávaných s úpravou IQ Relax - neštandardné, na dopyt:

 • Makrolon multi UV 2/10-10,5 IQ Realx
 • Makrolon multi UV 3X/16-25 IQ Relax