Nepriestrelný polykarbonát Makrolon® Hygard

Nepriestrelný polykarbonát Marolon HygardJednoduché riešenie. Perfektná ochrana. Veľký výber. Čo presne je Makrolon Hygard?

Sú to transparentné, viacvrstvové, laminované polykarbonátové - prípadne polykarbonátacrylátové dosky. Tieto dosky ponúkajú vynikajúcu ochranu proti vlámaniu a strelným zbraniam. V porovnaní s pancierovým sklom presvedčujú svojou jasnou hospodárnosťou a funkčnými výhodami.

Aké výhody prináša Makrolon Hygard ?

Makrolon Hygard dosky sú vysoko odolné. Pri pôsobení extrémneho násilia nevykazujú žiadnu nebezpečnú trieštivosť alebo popráskané miesta. Na základe ich nízkej hmotnosti a dobrého pomeru cena/výkon alternatíva nepriestrelného skla. Extrémna životnosť. Pritom sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti poškrabaniu, teplotnou odolnosťou aj znamenitou UV ochranou. Čo sa týka čírosti a priestupnosti svetla, takmer rovnaká kvalita ako u tvrdeného skla.

Kde sa Makrolon Hygard používa?

Používa sa všade tam, kde je požadovaná zvláštna ochrana pre osoby a objekty. Na jednej strane to sú bezpečnostne dôležité odvetvia ako banky, klenotníctva, väzenia, súdne budovy alebo priečky. Na druhej strane sú to možné ciele vandalizmu, napr. múzeá alebo budovy s veľkoplošným presklením.

Varianty Makrolonu Hygard sú dostupné v rôznych prevedeniach 

  • Makrolon Hygard CG ( Containment glazing ) bezpečnostné presklenie - dosky, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre ochranu pred vlámaním. Tiež pri pokusoch vlámania s hrubými nástrojmi ako napr. kladivom alebo sekerou si zachovávajú dosky svoju stabilitu.
  • Makrolon Hygard BR a MS ( Bullet Resistant) odolnosť proti strelám - dosky, ktoré slúžia špeciálne ako ochrana proti strelným zbraniam. Typy BR a MS sami odolávajú ostreľovaniu ťažkými automatickými, strelnými zbraňami, tým vyhovujú najvyšším nárokom na ochranu osôb.